Baskı Masraflarından nasıl %30 tasarruf edersiniz?

img

Baskı Masraflarından nasıl %30 tasarruf edersiniz?

Günümüzde yazıcılar, fotokopi makineleri ve çok fonksiyonlu (MFP) cihazlar artık iş hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmaktadır. Tabi bu cihazlarla ister istemez çalışmak zorunda olmamız toner, kağıt gibi masrafları da beraberinde getirmektedir.

Bu cihazların etrafında sıklıkla basılıp alınmamış dokümanlar görürüz. Bunlar çoğunlukla gereksiz yere basılıp sonra unutulmuş dokümanlardır. Veya aynı anda çıktı alanların dokümanları birbirine karışmış ve alıp götüren kişiye gerekli olmayanlarda tekrar yazıcının yanına bırakılmıştır.

Peki bu israfların baskı maliyetlerinizin %30’una denk geldiğini biliyormuydunuz?

Peki bu maliyetleri artı bir kaynak olarak baskı yönetim sistemimize nasıl geri aktarabiliriz?

Son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan güvenli baskı yazılımları tam da bu iş için tasarlanmıştır - Baskı işini daha güvenli hale getirir, %30'a kadar tasarruf sağlar ve kullanıcılar için çok çeşitli kullanım kolaylıkları sunar. Bu da zaman tasarufu olarak geri döner.

Bu yazılımlar nasıl çalışır ve kullanıcıya ne tür kolaylıklar sağlar?

Kullanıcı çıktısını gönderdikten sonra onu basmak için, fotokopi çekmek için ya da bilgisayarına doküman taramak için yazıcının yanına gelip kartını okuttuğunda yalnızca kendi bastığı çıktıları listede görür ve istediklerini basarak artık gereksiz gördüklerini silebilir. Tarama yapmak istediğinde ise dokümanı yerleştirip tek tuşla bilgisayarına gönderir. Adres aramak için zaman harcamaz. Çünkü doküman sunucuda kayıtlı adrese otomatik olarak iletilir. 

GÜVENLİK, TASARRUF VE KULLANIM KOLAYLIĞI

Kullanıcı fotokopi üzerinde devamlı yaptığı işleri programlayarak bir sonraki seferde daha hızlı yaptığı ayarlar yapar ve bu ayarlar her kullanıcı için farklı kaydedilir.

TASARRUF VE KULLANIM KOLAYLIĞI

Fotokopi makinasının etrafı kullanılıp alınmayan kağıtlarla dolmaz.